Закон України про надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій, зокрема, що передбачає обов'язкове їх страхування за рахунок роботодавця у разі заподіяння шкоди їхньому життю та здоров'ю у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, 3 серпня набув чинності.
Згідно із законом також передбачено, що засоби масової інформації зобов'язані забезпечувати журналістів та інших працівників, які працюватимуть у районах ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях України, засобами, призначеними для захисту від ураження вогнепальною зброєю, осколковими ураженнями, а також видавати медичні аптечки.
Також у документі йдеться про обумовлену суму одноразової грошової допомоги медійникам у разі поранення. Така допомога буде складати 50 прожиткових мінімумів замість «до 50-ти», як було зафіксовано в законодавстві раніше.
На кінець червня 2022 року управління зв’язків із громадськістю української армії видало 10088 дозволів на роботу журналістів у зоні бойових дій, в тому числі акредитувало понад шість тисяч іноземних журналістів. На відміну від них, українські медіа здебільшого не забезпечують страхуванням своїх працівників, які їдуть на фронт висвітлювати війну.