3 серпня в ході засідання робочої групи з питань запровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що В Україні з 2023 року почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями для працівників бюджетної сфери і в рамках чинного законодавства.
«Завдання робочої групи - введення на базі чинного законодавства за рішенням уряду з 2023 року соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями. Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробувати без зміни законодавства. Але, звичайно, наша мета-введення відповідних законів і повноцінне введення накопичувальної пенсії в Україні в цілому », - сказав Шмигаль.
Прем'єр-міністр зазначив, що досвід введення соціальних пакетів накопичувальної пенсії далі буде поширений на соціальних працівників, вчителів та військових як елемент переходу до повноцінної накопичувальній системі.
Також Шмигаль сказав, що вперше в історії незалежної України впровадження обов'язкових пенсійних накопичень передбачено в трирічної бюджетної декларації.
За його словами, ця ініціатива підтримана основними міжнародними партнерами України: Світовим банком, Верховним комісаром ООН з прав людини, Міжнародною організацією праці.
Прем'єр також додав, що Кабмін подав до Верховної Ради законопроект, який передбачає запровадження накопичувальних пенсій для українців, що працюють у важких і шкідливих умовах.
Як повідомлялося, нова концепція накопичувальної пенсійної системи передбачає сплату роботодавцем і працівником по 2% від розміру зарплати на спеціальні (небюджетні) рахунки в Держказначейство.
Передбачається, що роботодавці і працівники будуть платити по 2% від розміру зарплати працівника (учасника системи). Ці кошти будуть потрапляти на спеціальні (небюджетні) рахунки в Казначейство. Щоб уникнути додаткового податкового навантаження на громадян і бізнес, одночасно з цим будуть зменшені ЄСВ (з 22% до 20%) і ПДФО (з 18% до 16%).