Як оптимізувати соцпакет, якщо полісами ДМС користуються лише 60% застрахованих співробітників?
Фахівці Metro Cash and Carry розповіли, що, за даними Hay Group, серед існуючих практик оптимізації соціального пакета найбільш поширений перегляд наданих співробітникам марок корпоративних автомобілів, скорочення представницьких витрат, перехід на онлайн-навчання, зниження лімітів по корпоративному мобільному зв'язку.
Крім того, нерідко зменшуються витрати на корпоративні заходи, а з ДМС виключається стоматологія та обслуговування родичів працівників.
За статистикою Metro, тільки 58% співробітників користуються полісами ДМС, тому вдалим рішенням для компанії може стати страхування співробітників по ДМС тільки за попередньою заявкою.
У 2016 році було проведено опитування серед 31 великих компаній, в ході якого з'ясувалося, що найпоширенішими пільгами для співробітників є поліси ДМС (100%), мобільний зв'язок (97%), страхування життя (90%), гнучкий графік роботи (77% ), службовий автомобіль (77%), пільги по хворобі (74%), корпоративне навчання (71%), пільги з харчування (71%).
П'ята частина з опитаних компаній (19%) проводила оптимізацію соціального пакета, 81% не проводили, але 7% з них планували це зробити.
Найчастіше оптимізовували пільги з харчування (57%), на навчання (43%), на службовий автомобіль (29%). При цьому оптимізація не зачепила страхування життя, пільги по інвалідності та пільги на фітнес.
Компанії розглядають і інші способи оптимізації соцпакету при одночасному підвищенні лояльності співробітників. Наприклад, надають бонус за використану відпустку, проводять профілактичні огляди. Крім цього, зручний графік і можливість працювати віддалено також збільшує ефективність і лояльність персоналу.
Багато компаній хотіли б провести оптимізацію витрат, але при цьому зберегти ефективність роботи співробітників і підвищити їх лояльність. Це непросте на перший погляд завдання може бути вирішене різними способами. Один з них - надання добровільного медичного страхування співробітнику тільки за його попередньою заявкою або ж страхування з франшизою. Зазвичай розмір франшизи коливається від 10% до 30%. Саме стільки застрахований оплачує сам, а решта – страховик.