Під час відімкнення електрики актуальним стає питання запобігання харчових отруєнь та приготування і зберігання їжі. Головне управління Держпродспоживслужби в Києві зокрема рекомендує зробити запас питної води та уточнити, де найближчий від будинку бювет. У разі надзвичайної ситуації бювети столиці під’єднають до генераторів для забезпечення киян питною водою. Найближчий бювет можна знайти й за допомогою мапи
- Рекомендується зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання — хліба, печива, бубликів, консервів тощо.
- Щоби мати свіжі страви їх можна готувати в невеликій кількості і не зберігати тривалий час. А також — зробити запас гарячих напоїв у термосах. У термокастрюлях частково підтримувати температурний режим можна огорнувши їх ковдрою чи пледом.
- При купівлі харчів у магазинах можна вибрати ті, що найменше втрачають якість без холодильника — молоко тривалого зберігання в тетрапаках, сирокопчені ковбаси тощо. Також надавайте перевагу овочам та фруктам.
- Держпродспоживслужба радить придбати термопакети з холодоелементами. Й використовувати балкони, де взимку продукти, як привило, зберігаються й при температурі до +4°С. А також якомога рідше відкривати дверцята морозильника та холодильника, які тримають холод до 6 годин без електрики.
Спеціалісти нагадують, що в умовах відключення електроенергії треба мати запас необхідних ліків і засобів особистої гігієни; запастися теплими речами; стежити за своєчасним заряджанням засобів зв’язку, павербанків; придбати cвічки та ліхтарики. З особливою обережністю треба користуватися свічками родинам з маленькими дітьми, не залишайте сірники та газові пристрой у місцях, доступних дітям.
Бережіть себе, а у разі потреби звертайтеся до лікаря. Нагадуємо, що у разі наявності поліса добровільного медичного страхування ви та ваші співробітники надійно захищені та маєте гарантовану медичну підтримку!