Перш за все потрібно повідомити про подію в страхову компанію. Представником страховика за кордоном є асистанс - фірма, яка вирішує питання оплати послуг в лікарні, шукає доктора і допомагає потерпілому повернутися в рідну країну.
Є два варіанти компенсації витрат. Уточнити це питання краще відразу ж при покупці поліса.
У першому випадку, турист сам оплачує витрати на лікування і отримує компенсацію після повернення додому.
У другому, турист не бере участь в оплаті, а безготівкові рахунки виставляються на ім'я страховика.
Щоб отримати компенсацію після повернення на батьківщину, необхідно правильно оформити всі документи. Витрати за послуги доктора і покупку медикаментів повинні підтверджуватися чеками, рахунками на фірмових бланках або з печаткою клініки.
Не варто забувати, що медична допомога надається на суму, яка вказана в страховому договорі. При цьому, деякі послуги будуть платними, навіть при наявності поліса. Їх вартість можна відшкодувати після повернення, надавши підтверджуючі документи.
Щоб отримати виплату потрібно надати:
- поліс страхування;
- оригінали рахунків;
- довідки з лікарні (виписані на фірмовому бланку або підтверджені печаткою), де вказано прізвище пацієнта, дата звернення і тривалість лікування, перелік наданих послуг із зазначенням вартості та датою проведення, підсумкова сума;
- оригінали рецептів, в яких вказана вартість кожного медикаменту;
- направлення на проходження діагностики або аналізів (якщо в цьому була необхідність), рахунок з лабораторії із зазначенням дати і ціни за послуги;
- будь-які інші документи, пов'язані з лікуванням, що підтверджують факт оплати (наприклад, послуги доктора, вартість перебування в клініці тощо).
Якщо турист звертається за медичною допомогою, не повідомивши про подію в страхову компанію, для відшкодування витрат йому доведеться написати заяву на ім'я страхової. У заяві потрібно обґрунтувати причину, по якій турист не повідомив про подію в сервісну службу.