За чотири місяці 2021 року середньоденний розмір допомоги за листками непрацездатності в Україні збільшився на 15,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року і склав 368,07 грн в середньому по країні.
Як повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування України (ФССУ), в розрізі регіонів середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності коливається від 296,4 грн в Чернігівській області до 460,3 грн в Києві.
У ФССУ відзначають, що в зв'язку з пандемією коронавирусной інфекції COVID-19 витрати Фонду за листками непрацездатності почали істотно зростати з 2020 року.
Зокрема, за підсумками I кварталу 2021 року витрати Фонду за лікарняними виросли на 1,4 млрд грн, або 51,8%, відносно того ж періоду минулого року.
Це призвело до перевищення обсягів потреби у видатках Фонду над доходами від частки Єдиного соціального внеску, з якого складається бюджет ФССУ.
Так, в I кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, потреба у витратах за той же період без урахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн - витрати на лікарняні, декретні та страхові виплати потерпілим на виробництві.
ФССУ нагадує, що дата фінансування допомог від Фонду безпосередньо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівникові.
Допомога з тимчасової втрати працездатності фінансується Фондом соціального страхування України для компенсації застрахованим особам втраченого за час лікування, догляду за хворими дітьми або самоізоляції від COVID-19 заробітку.
Його розмір залежить від середнього доходу працівника і тривалості його страхового стажу: від 50% середньої зарплати (стаж до трьох років) і до 100% (стаж - понад 8 років), а в разі самоізоляції - 50% доходу незалежно від тривалості стажу.
Нагадаємо, за перші чотири місяці 2021 роки кількість прийнятих на оплату лікарняних листів в Україні зросла на 29,6%, а потреба у витратах по ним - на 60,3%.